Najważniejsze atrakcje Dąbek, Bobolina i najbliższej okolicy

Bobolin położony jest pomiędzy Darłowem a Dąbkami i słynie z pięknej, szerokiej i piaszczystej plaży, wyjątkowo bujnej wydmowej roślinności i czystego nadmorskiego powietrza obfitującego w aerozol o dobroczynnym dla dróg oddechowych składzie. Niezwykłość tego miejsca sprzyja długim spacerom brzegiem morza, wycieczkowym rowerowym leśnymi duktami lub wyznaczonymi trasami (szlakami). Planując wypoczynek nad morzem w domkach Sunset, warto zapoznać się
z atrakcjami turystycznymi, oferowanymi przez najbliższą okolicę.

W pobliżu domków znajduje się stadnina koni, gdzie można skorzystać z wielu atrakcji: jazdy na kucykach, pikników w terenie, powożenia, jak również jady konnej morskim brzegiem o zachodzie słońca. Ze stadniną sąsiaduje przesympatyczna gospoda, w której można dobrze zjeść, a w letnie wieczory czas umilają zespoły muzyczne.

W odległości 1500 m od domków, nad jeziorem Bukowo, znajduje się Uzdrowisko Dąbki, do centrum którego spacer zajmuje ok. 20 minut. W Dąbkach można skorzystać z niezwykle popularnych w regionie lekcji windsurfingu, popływać na jeziorze na rowerach wodnych, łódkach, jak też skorzystać z możliwości połowu ryb. W sezonie letnim można w Dąbkach odnaleźć wiele atrakcji turystycznych dla najmłodszych takich jak wodne kule, zjeżdżalnie, suche baseny, karuzele itp. W licznych punktach handlowych można nabyć pamiątki z pobytu w tym uroczym zakątku Polski.

 

Z Bobolina jest również blisko do Darłowa. W tym piętnastotysięcznym mieście turyści najchętniej odwiedzają Zamek Książąt Pomorskich, Kościół Mariacki, podziwiają starówkę i Rynek Miejski z zabytkową fontanną i Pomnikiem Rybaka. Na deptaku w centrum miasta można zaopatrzyć się w souveniry, zjeść coś dobrego, a na deser skosztować wyśmienitych lodów.

W nadmorskiej części miasta, zwanej Darłówkiem, warto zwiedzić port rybacki i latarnię morską oraz wybrać się na rejs „pirackimi” okrętami po morzu (szczególnie polecamy rejs na zachód słońca). Na spragnionych adrenaliny oczekują przejażdżki morskie niezwykle szybką łodzią BOREASZ.  Bardziej wymagających Gości naszego regionu ucieszą liczne spotkania z artystami, wystawy, wernisaże i koncerty organizowane w Terminalu Sztuki. Kiedy pogoda spłata figla, turyści mogą skorzystać z oferty parku linowego „Nad Bałtykiem” lub zażyć kąpieli w prawdziwej wodzie morskiej w parku wodnym.

OFERTY SPECJALNE

Zadzwoń